top of page

Ben Yemem

Güncelleme tarihi: 10 Eyl 2020

Hayrettin Özaydın

Ben yıllarca kan değerlerinde sorun olan, en ufak soğuk algınlığında antibiyotik tedavisi gören ve hassas bünyeye sahip biriydim. Yaşamın bana öğrettiklerini fark ettiğimden beri nezle dahi olmadım. Kan değerlerim bundan daha iyi olamazdı. Sanayi, her anlamda insan ile uğraşıyor; hasta ediyor, tedavi ediyor, şişmanlatıyor, zayıflatıyor...


Buna engel olmak elinizde! En iyi dostunuz olan vücudunuza iyi bakın.


Ne yediğiniz yaşamınız için inanılmaz derecede önemlidir; çünkü gün boyunca nasıl hissettiğinizi etkileyecektir. Güne yüksek şekerli tahıllar ve şeker yüklü kahve ile başlarsanız; vücudunuz bir enerji zirvesine ulaştıktan kısa bir süre sonra çöküş yaşayacaktır. Bu döngüden kaçınmak, güne sağlıklı başlamak için: işlenmiş gıdalar, her türlü tahıl, yumurta ve rafine edilerek kansere yol açacak tüm içecek ve yiyeceklerden uzak durmalısınız. Doğal kuruyemişlerden alınan bazik yağlar, sebzelerden alınan bazik protein ve meyve tercih edilmelidir. Vücut, harika bir makinedir. Ona iyi gelecek olan yiyecek seçimleri yaptığınızda, uzun yıllar size şükredecek ve sağlıkla hizmet edecektir.


Eğer vegan beslenmeyi seçer ve glüten olmadan yaşarsanız; vücudunuz hafifleyecek ve kaliteli yaşam süreceksiniz. Yedikleriniz bazik ürünler olduğundan, parçalama, öğütme ve dışkılama çok daha kolay olacak; size konforlu bir yaşam kalacaktır. Sağlıklı olduğunuzda, her şey size daha güzel gözükecektir. O zaman egzersiz ve spor yapabilecek, aynaya baktığınızda kendinizi daha çok seveceksiniz.


Metabolizmayı hızlandırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek; sağlıklı beslenerek mümkün olacaktır. Metabolizmanızı daha iyi hale getirebilmek, size konforlu bir yaşam sağlayacaktır. Özellikle çoğu insanda metabolizma, 40 yaşından sonra kademeli olarak yavaşlar. Yaşlanmadan önlem alın ve sağlık için vegan beslenmenin ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrenin. 'Ben yemem!' size yol göstersin!

 

Basım Yılı: 2020

Satış Kanalları:

155 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Vegan Yarim

Commentaires


bottom of page