top of page

PEYNİR TUZAĞI

Güncelleme tarihi: 8 Eyl 2020

Dr. Neal Barnard

Çeviren: Seda Çıngay Mellor

New York Times çoksatan yazarı Dr. Neal Barnard, tehlikeli bir bağımlılık yaratan peynirin sağlığınıza nasıl zarar verdiği hakkındaki şoke edici gerçekleri açığa çıkarıp kilo verebilmenizi ve daha iyi hissetmenizi sağlayan radikal bir plan sunuyor.

Bize her zaman süt ürünlerinin vücudumuz için faydalı olduğu öğretildi ancak işin aslı peynirin tehlikeli olabileceğidir. Kalori, yağ ve kolesterolle yüklü peynir kilo almanıza neden olurken, yüksek tansiyondan eklem rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığa sebep olabilir. Daha kötüsü, beyinde morfin ve eroin gibi ağır uyuşturucular ile aynı reseptörleri etkileyen, bağımlılık yaratan hafif düzeydeki uyuşturucuları da içerir.

Peynir Tuzağı'nda Dr. Neal Barnard, kilo verebilmeleri, enerji kazanmaları ve genel sağlıklarını iyileştirebilmeleri için okurlara peynir bağımlılıklarından kurtulabilmelerine yardımcı olacak kapsamlı bir plan sunuyor. Bu kolayca uygulanabilir beslenme planı pizza, lazanya, dondurma ya da cheesecake için duyacağınız en büyük arzuyu bile bastıracak sağlıklı tarifleri de içeriyor.

 

Orijinal Adı: Cheese Trap

Basım yılı: 2018

Satış kanalları:

121 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Vegan Yarim

1 comentario


Bu kitap süt ve süt ürünleriyle ilgili dünyadaki herkesin kafasını açan bir kitap oldu zamanında. O açıdan özellikle vegan olmayanlara hediye edebileceğiniz muazzam bir içerik.

Me gusta
bottom of page